Chcąc przybliżyć wartości patriotyczne oraz kształtując wśród uczniów właściwe wzorce wychowawcze – wychowawcy klas I-II SP zorganizowali i przeprowadzili w klasach zajęcia, pt.„Tydzień Młodego Patrioty”. Każdy dzień od 5 –go do 9-go listopada był okazją do odkrywania kolejnych zagadnień. Uczniowie utrwalali wiedzę o symbolach narodowych, poznawali historię powstawania ojczyzny oraz biografię ojców niepodległości. Klasy drugie wzięły udział w warsztatach patriotycznych zorganizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie, Oddział dla dzieci i młodzieży – spotkali się z autorką wierszy patriotycznych Stanisławą Bełzą oraz wzięli udział w warsztatach MIRABELKA – KIEŁKUJĄCA HISTORIA W 100LICY” . Były to zajęcia literackie pokazujące jak kiełkuje polska historia i jak rodzi się niepodległość, w ramach akcji Mirabelka zorganizowanej w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości. Każda klasa brała udział w licznych konkursach plastycznych np. na najciekawszą gazetkę klasową poświęconą 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w zajęciach plastyczno –technicznych, na których uczniowie wykonywali kotyliony, które z dumą nosili podczas tego tygodnia. Dodatkowo wszyscy wspólnie z całą szkołą odśpiewaliśmy hymn Polski oraz pieśni patriotyczne.

Zamknij menu