30.10.2019 r. klasa Ib została uroczyście przyjęta w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem spotkania w bibliotece było:  zapoznanie uczniów z regulaminem biblioteki, zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania książek, wdrażanie do właściwego zachowania się w bibliotece, zachęcenie uczniów do systematycznego wypożyczania i czytania książek. Uczniowie poznali obowiązki i prawa czytelnika, dowiedzieli się o zasadach wypożyczania i terminowym zwrocie książek. Część artystyczna spotkania to zagadki związane z bohaterami książek i zagadki tematyczne, odgadywanie bajkowych bohaterów i rozwiązanie krzyżówki. Po złożeniu ślubowania uczniowie mogli sami wybrać swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.