5 maja gościem naszej świetlicy był Pan Marek, na co dzień pracujący w Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Nasz gość podzielił się z nami swoją pasją do zawodu. Utrwalał z uczniami znajomości numerów alarmowych 112 i 998, wyjaśniał w jaki sposób zgasić pożar lub poradzić sobie z innym zagrożeniem. Dużym zainteresowaniem okazała się możliwość zobaczenia, przymierzenia poszczególnych elementów stroju strażackiego. Wizyta Pana Marka została pozytywnie odebrana nie tylko przez chłopców, ale też i dziewczynki. W czasie dyskusji panowała atmosfera ciekawości, a dzieci chętnie zabierały głos oraz zadawały pytania. Na zakończenie uczniowie przedstawili wykonane prace plastyczne związane z zawodem strażaka.

Nauczyciele świetlicy Pani Edyta, Pani Agnieszka