Czerwiec w naszej szkole był miesiącem obfitującym w wycieczki.
Jedną z nich była Zielona Szkoła na Węgrzech, gdzie nasi uczniowie spędzili niezapomniane 5 dni.
Plan wycieczki zapewnił naszym uczniom poznanie niezwykłych miejsc w Egerze, Budapeszcie i innych Węgierskich miastach.
Dzień 1
Uczniowie SP 30 i Gimnazjum nr 7 pod opieką pań: Magdaleny Kogut, Agaty Lustofin i Anny Rządeczki wyruszyli z Rzeszowa w stronę węgierskiego miasta Tokaj. Towarzysząca nam przewodniczka, pani Karolina, już w autokarze, uczyła nas podstaw języka węgierskiego. Po spacerze ulicami starego miasta udaliśmy się do Egeru, gdzie mieliśmy spędzić kilka następnych dni. Po południu zajęcia z języków obcych- angielskiego, hiszpańskiego oraz oczywiście węgierskiego.
Dzień 2
Wycieczka do miasta Nyíregyháza. Najpierw ZOO, z którego wygoniła nas burza, a potem całe popołudnie w Parku Wodnym Aqarius. Zmęczeni, późnym wieczorem wracamy do hotelu.
Dzień 3
Wycieczka do Budapesztu. Całodzienne zwiedzanie miasta zakończyliśmy wspaniałym rejsem statkiem po Dunaju.
Dzień 4
Gra miejska ulicami Egeru. Ćwiczyliśmy język angielski i poznawaliśmy miasto.
Dzień 5
Podążając w stronę granicy z Polską odwiedziliśmy Park Narodowy Aggtelek. Podziwialiśmy podziemne jaskinie- jedne z najobszerniejszych w Europie i bogactwo przyrody naturalnej. Podczas zielonej szkoły wszyscy wspaniale się bawiliśmy i uczyliśmy, był to niezapomniany wyjazd.  Już zastanawiamy się, gdzie w tym roku?

Wróciliśmy zmęczeni, zadowoleni i pozytywnie nastawieni na dalsze podróże, te małe i te duże 🙂