We wrześniu br. uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum pod opieką pani Doroty Zembroń lekcje techniki spędzili w  Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie. Uczniowie słuchając prowadzącego zajęcia pana Wiesława Lelka poznali sylwetki najwybitniejszych postaci energetyki związanych z naszym regionem, rozpoczynając od Józefa Hermana Osińskiego – uważanego za pierwszego polskiego elektryka. Mieli okazję zobaczyć unikatowe pamiątki pokazujące historię podkarpackiej energetyki, np. liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r. Uwagę uczniów przykuł jeden z pierwszych polskich komputerów „Mertium”, wyprodukowany w 1985 r. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się także egzotyczne półbuty elektroizolacyjne, wyglądające jak wielkie kalosze, które chroniły elektryka pracującego przy montażu i naprawie linii energetycznych.

Lekcje Techniki w Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie rozbudziły wśród naszych uczniów większe zainteresowanie elektrycznością.