W dniu 7 grudnia 2018r. uczniowie klasy 3g gimnazjum uczestniczyli w ramach 10 Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego w projekcie skierowanym do młodzieży podkarpackich szkół „Akademia Młodych Odkrywców”. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej i intelektualnej przez przybliżenie podkarpackiego regionu oraz innych krajów świata i ich atrakcji turystycznych. W ramach wykładów, spotkań z podróżnikami uczniowie uczyli się planowania podróży bliskich i dalekich np. „Karpaty – kilka sposobów na karpackie wędrówki”, „Australia piękna i szalona”, „Eksploracja jaskiń”.

Dodatkową atrakcją był kiermasz ekologicznej żywności EKOGALA, a obie imprezy odbywały się w G2A ARENA  Centrum Kongresowo-Wystawienniczym Województwa Podkarpackiego w Jasionce .

Opiekunowie: Danuta Wróbel i Ewa Dudek