Szach! Mat!

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach w Noworocznym Świetlicowym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły – z inicjatywy p. Ryszarda Sobonia.

Do rywalizacji zgłosiło się 20 uczniów z klas I i II. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w zawodach. Dla części szachistów był to pierwszy poważny turniej szachowy, w jakim brali udział. Grze towarzyszyły wielkie emocje oraz zaangażowanie. Celem turnieju było, aby na różne sposoby zmotywować do ćwiczeń i gry, nie tylko z rówieśnikami, ale i w domu z bliskimi.

W środę 16.01.2019r. w Świetlicy Szkolnej na zakończenie Turnieju Szachowego odbyło się ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce – czyli Puchar Dyrektora otrzymał Wojciech Kwolek z klasy I B. Dyplomy i medale przyznano również zdobywcą drugiego i trzeciego miejsca.  (II miejsce – Maksymilian Synowiec– kl. I C; III miejsce – Jakub Chmura– kl. I A).  Nagrody wraz z gratulacjami wręczyła Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci dyplomów oraz słodkich upominków.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym. Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na kolejne rozgrywki na wiosnę.

Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że Świetlicowy Turniej Szachowy stanie się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zagłębienia tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi, uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Wychowawca w świetlicy – Joanna Gorczyca