• Post category:Aktualności

W dniu 2.04, w ramach lekcji języka hiszpańskiego, klasa 8 a gościła na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczniowie obejrzeli wystawę „Frida. Introspekcje”, która powstała z inspiracji życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo.

Kurator wystawy pani dr Anna Steliga, wykładowca UR, w niezwykle ciekawy i przystępny sposób opowiedziała nam o barwnym życiu Fridy i jej nieprzeciętnych dziełach. Na wystawie można było obejrzeć dzieła artystów z Polski i Europy, także osób niepełnosprawnych. Sami przekonaliśmy się, jak sztuka inspiruje i przenika się nawzajem na różnych szerokościach geograficznych, a cierpienie i ból, który towarzyszy ludziom, np. z powodu różnych chorób, samotności, niepełnosprawności itp., często przemienia się w przejmujące dzieła sztuki.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej ciekawej lekcji.

Spotkanie zorganizowały Agata Lustofin i Magdalena Kogut.