Zawodnik z numerem „1”

Mateusz to bardzo energiczny 16 – latek , który od zawsze był aktywnym chłopcem. Sport to jego inspiracje i sposób na nastoletnie życie. Wielka chęć poznawania świata, upór w dążeniu do celu, samodyscyplina i pasje pozwalały mu na to, aby już od najmłodszych lat osiągać rewelacyjne sukcesy w dwóch odmiennych dyscyplinach sportu – najpierw karate,  a później w piłce nożnej. Już jako 9 – letni chłopiec zdobył I miejsce na Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym Dzieci. Później zaczął rozwijać swoją sportową pasję trenując piłkę nożną. Zawsze chciał zdobywać więcej. Nigdy nie poddawał się, choć sport stawia przed każdym młodym człowiekiem wiele wyzwań i wymaga ogromnych wyrzeczeń.

Mateusz marzy, by w przyszłości zostać piłkarzem na najwyższym poziomie. Jako 12 – letni chłopiec został wyróżniony przez PZPN i pojechał na zgrupowanie Kadry Polski LAMO, gdzie mógł się szkolić i realizować swoje marzenia, w tym to najskrytsze…  Chciałby kiedyś zagrać w Reprezentacji Polski . To marzenie może się spełnić , bo wielokrotnie na turniejach piłkarskich dzieci był wyróżniany jako najlepszy zawodnik i strzelec. Był także wielokrotnie powoływany do młodzieżowych zespołów Kadry Podkarpacia.

Jego wielka chęć zdobywania wymarzonych celów sportowych wiązała się z pomaganiem tym, którzy potrzebowali pomocy .Mateusz jest chłopcem skromnym, pełnym empatii i życzliwości. Szkoła , do której uczęszcza, to placówka z oddziałami integracyjnymi. Pomimo wielu absorbujących zajęć Mateusz, wrażliwy na los dzieci z niepełnosprawnościami, zawsze znajdował czas , by pomagać , towarzyszyć i po prostu być z doświadczonymi przez los koleżankami i kolegami . W szkole często im pomagał w codziennych szkolnych wyzwaniach. Nigdy nie wstydził się kontaktu z chorymi rówieśnikami , nie ignorował nikogo i nie odtrącał.

Przeciwnik – chłoniak ziarniczy

Niestety, wszystko , co osiągnął Mateusz, legło w gruzach. Któregoś dnia stało się coś , czego nikt się nie spodziewał. U chłopca lekarze zdiagnozowali nowotwór – chłoniak ziarniczy , który nie dawał wcześniej żadnych oznak.  Mateusz był od urodzenia okazem zdrowia .

Mecz o życie

Teraz Mateusz , który zawsze pomagał innym , sam potrzebuje pomocy. Jest w trakcie chemioterapii  i  bardzo źle ją znosi. Walczy ze „złośliwym przeciwnikiem”, który niszczy jego organizm. Mateusz bardzo chce wygrać to starcie. Właśnie gra najważniejszy mecz w swoim życiu. Mecz o najcenniejszy puchar – o zdrowie i życie!

Mateusz walczy bardzo dzielnie , bo drzemie w nim duch wojownika. Nie poddaje się , chociaż bardzo cierpi.

Mateusz, Rodzice, Dyrekcja ZSO nr 4, nauczyciele , społeczność szkolna, wychowawca i  koledzy z klasy i drużyny Ziomków  bardzo proszą o wsparcie i pomoc .

Na boisku gra cała drużyna! Nikt nie może siedzieć na ławce rezerwowych! Pomóżmy Mateuszowi wygrać życie. Nasz uczeń i kolega potrzebuje drużyny do pokonania raka. Mecz nie będzie łatwy , bo przeciwnik jest niebezpieczny i działa podstępnie. Nastąpił faul. Jego sprawcą  jest nowotwór złośliwy.

Możemy pomóc Mateuszowi wygrać mecz o życie. Stąd  apel do wszystkich, którzy mają gorące serca: pokażmy czerwoną kartkę nowotworowi!

Kochani, zbiórka organizowana jest na drogą walkę z nowotworem złośliwym , rehabilitację i powrót do normalnego życia. Tylko dzięki Wam Mateusz będzie mógł robić w życiu to, co daje mu największą radość – wyjść na prawdziwe boisko i zagrać najzwyklejszy mecz …, taki, w którym zasady są znane i wszyscy zawodnicy je przestrzegają.  Terapia, na którą zbieramy, przyniesie Mateuszowi upragniony powrót do zdrowia. Metoda ta daje praktycznie stuprocentową wyleczalność , ale , jak to często bywa, przeszkodą są pieniądze.

Bardzo prosimy, z głębi serca, o wsparcie.  Pomóżcie Mateuszowi i pokażcie mu , że nie jest sam. Liczy się każda najmniejsza wpłata . Każdy grosik przybliża Mateusza do zdobycia tego najważniejszego trofeum – zdrowia i życia!

Za pomoc finansową , wsparcie,  życzliwość , dobre słowa i myśli serdecznie dziękujemy w imieniu Mateusza i jego rodziny.

Wpłat prosimy dokonywać na konto :

Credit Agricole Bank Polska S. A.  nr konta :

85 1940 1076 5161 3438 0000 0000

w nazwie odbiorcy prosimy wpisać:  „Mateusz Rejowski”

w tytule przelewu prosimy wpisać : „Wsparcie na leczenie Mateusza Rejowskiego”

Konto do przelewów zagranicznych (IBAN)

PL 85 1940 1076 5161 3438 0000 0000

KOD SWIFT/BIC

AGRIPLPR