7910 złotych – taką kwotę zebrano wczoraj  na  „Kiermaszu „ 5-ka dla Mateusza” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski ZSO nr 4 w Rzeszowie!  Żar lał się z nieba i żar był w sercach wszystkich – dużych i małych ludzi , członków społeczności szkolnej , ale też  Gości z zewnątrz – młodzieży i dorosłych, którzy  przybyli wczoraj do szkoły dla Mateusza Rejowskiego, ucznia z III „D”  dzielnie walczącego z chorobą nowotworową.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach częstowano się chłodną lemoniadą przygotowaną ze świeżo wyciśniętych owoców cytrusowych, która doskonale gasiła pragnienie. Nie zabrakło amatorów na domowe ciastka i ciasta , za które dziękujemy wszystkim Mamom i sponsorom z cukierni. Do tego trzeba dodać lody  o różnych smakach od kolegów „Reja”.

W księgarence, specjalnie uruchomionej w szkole, można było obejrzeć ciekawe książki. Dzień i noc przed kiermaszem  powstawały ręcznie wyrabiane ozdoby  dla dziewczynek oferowane na stoisku z zabawkami, upominkami, grami i balonikami. Ciekawymi tatuażami ozdabiano twarze i ręce w kąciku wizażystek. Przebrani w mundury koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionego Związku Strzeleckiego „Strzelec” pozowali z chętnymi do zdjęć .

           Uczestnicy kiermaszu oglądali pokaz akrobatyczny Delfiny i Bartka, absolwentów naszej szkoły , zwycięzców programu  „Mam talent”. Podziwiali  popisy kolegów Mateusza, grających w Ziomkach . Wszystkim podobały się piosenki szkolnych wokalistek i układy akrobatyczne dzieci z klas pierwszych i drugich SP 30 , które należą do grupy tanecznej „Simple Dance Company”. I na koniec jeszcze pokaz grupy Capoeiry.   

          Ogromną popularnością wśród odwiedzających kiermasz cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

         Nikogo nie było na ławce rezerwowych. Wszyscy – cała społeczność szkolna –  graliśmy wczoraj dla Mateusza … I udało się!  Z serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli. „Rejo” trzymaj się!

           Jednocześnie informujemy wszystkich kibicujących Mateuszowi, że w najbliższą sobotę 15.06.2019 r. na boisku sportowym przy ulicy Witolda Świadka w Rzeszowie o godzinie 10.00 odbędzie się mecz drużyny Ziomków ( drużyny Mateusza) z drużyną z Jasła , na który gorąco zapraszamy. Z kolei 29 czerwca 2019 r. w Millenium Hall w Rzeszowie znów „gramy”  dla Mateusza w trakcie specjalnego pokazu.