Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

/ Steve  Jobs/

                 29 czerwca br. w godzinach od 15.00 do 17.00 mogliśmy kwestować jako wolontariusze Fundacji „Iskierka” na rzecz Mateusza Rejowskiego , ucznia i absolwenta naszej szkoły , który od końca marca walczy z nowotworem. Mimo że są wakacje i mocno grzeje słoneczko wszyscy przybyliśmy na patio  Millenium Hall , gdzie na scenie przez dwie godziny koledzy,  koleżanki, nauczyciele i przyjaciele Mateusza przygotowali pokazy i występy taneczne, akrobatyczne, sportowe i wokalne. Na scenie wystąpili wokaliści i wokalistki, którymi opiekowała się p. Danuta Wnęk : Laura Gortat, Mirosław Myszka,  Bartosz Krztoń i  Katarzyna Mazur. Pokaz umiejętności z panią Dominiką Pomianek przygotowała Capoeira – szkoła sztuk walki, działająca przy ZSO nr 4 w Rzeszowie. Z Sekcją Akrobatyki Sportowej ZKS – Stal wystąpiła Marysia Ciechanowska , a Wanessa Bednarz – aktualna mistrzyni świata Federacji WADF w kategorii Jazz, Schow – Dance Contemporary Ballet zatańczyła z  Kają Bargiel w duecie. Dla Mateusza przygotowali pokaz swoich umiejętności zapaśnicy trenujący w Millenium Hall pod kierunkiem  trenera p.  Majchrowskiego. Na zakończenie imprezy nauczyciele i pracownicy ZSO nr 4 w Rzeszowie przygotowali synchroniczne układy taneczne pod kierunkiem Agnieszki i Benka Suchaniaków. Zapowiadała wszystkie występy p. Renata Bomba.

                Gdy na scenie trwały pokazy, wolontariusze (uczniowie z klasy III d, III g, III b, uczniowie spoza szkoły, nauczyciele i pracownicy ZSO nr 4)  kwestowali dzięki uprzejmości Zarządu „Millenium Hall” na terenie galerii. Nad całą akcją czuwała Dyrektor ZSO nr 4 w Rzeszowie p. Jolanta Pietrasz. Wszystkim tego dnia biły mocno serca dla Mateusza.  

               Darczyńcom i wszystkim, którzy wsparli akcję pomocy dla Mateusza w różnorodny sposób, gorąco dziękujemy. Dziękujemy za serce, czas, hojność, dobre słowo…

Zdjęcia i filmy z imprezy można oglądać na Facebooku szkoły: 

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Community/ZSO-nr-4-w-Rzeszowie-XII-LO-i-Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-30-274986769581944/

 

Wolontariuszami byli : Zuzanna Mrozińska, Seweryn Zając, Zuzanna Sitek, Hanna Kroczek, Dominika Kawuza, Kinga Pietryka , Kornelia Bury, Kacper Bąk, Kamil Kaźmierczyk, Wiktoria Mikulska, Jakub Deszczka, Sylwia Kuś, Sandra Magnucka, Katarzyna Jaworska, Aleksandra Kolek z siostrą Anią, Karol Sitarz, Oskar Gawroński, Kacper Jakim, Szymon Chudy, Julia Kot, Damian Kazieczko, Mikołaj Kliś oraz Krystyna Staniek, Irena Daczyńska, Lesław Malicki, Dariusz Leniart, Małgorzata Dołowacka, Magdalena Baszak, Małgorzata Nastaj, Edyta Sworszt, Aleksandra Bąk, Agnieszka Kolek, Joanna Kotarba, Jolanta Stefańska.