25 października 2019r. klasy licealne ZSO4 wyruszyły na wycieczkę edukacyjną śladami historii miasta Rzeszowa. Pan przewodnik opowiedział nam o początkach osady w obrębie obecnej dzielnicy Staromieście, która była zalążkiem miasta. Nazwa Rzeszów pojawia się w akcie nadania miasta Janowi z Pakosławic w 1354r. przez króla Kazimierza Wielkiego. Podczas wycieczki poznaliśmy historię zamku Lubomirskich, ulicy 3 Maja-Paniagi oraz kamienic i kościołów przy niej rozmieszczonych, ratusza i trasy podziemnej na rynku. Pan przewodnik przedstawił nam losy ludności żydowskiej Rzeszowa. Wycieczkę zakończyliśmy na Starym Cmentarzu gdzie leżą powstańcy styczniowi z 1863r. Spacer po Rzeszowie uświadomił nam, że miasto to nie tylko zabytki ale również ludzie, którzy historię miasta tworzyli: ród Ligęzów i Lubomirskich, ks. Stanisław Konarski, płk Leopold Lis-Kula.