Dnia 29 października 2019 roku uczniowie kl.6a pod opieką pani Renaty Bomby
wzięli udział w edukacyjnym projekcie mającym za cel pamięć o zamordowanych w czasie Holokaustu żydowskich dzieciach.Najpierw w Filii nr6 w Rzeszowie uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat Holocaustu i działalności Ireny Sendlerowej.Potem dyskutowano o tolerancji, rasizmie i szacunku do człowieka. Następnie, na skwerze WiMBP przy ul. Sokoła 13,młodzież naszej szkoły wraz z Panią Barbarą Chmurą -dyrektor WiMBP, Panią Natalią Szwedo -kierowniczką Filii nr6 oraz Panią Renatą Bombą posadziła symboliczne, żółte krokusy.
    Jesteśmy wdzięczni Pani Natalii Szwedo za zaproszenie do wspólnego,tak ważnego,projektu.Ten dzień zostanie nam na długo w pamięci.
W styczniu,gdy zakwitną krokusy,z przyjemnością,spotkamy się ponownie.