W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy  IV a wraz z wychowawczynią biorą  udział w  czwartej edycji Ogólnopolskiego Programu „Być jak Ignacy – Odkryj Tajemnice Nauki” Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Każdemu z naukowców poświęcamy jeden blok tematyczny. Uczniowie już poznali pierwszą  bohaterkę – Stanisławę Adamowiczową, która była lekarką i specjalistką zdrowia publicznego. Kolejnym naukowcem, którego poznamy podczas zajęć będzie Jan Czochralski – odkrywca metody pomiaru szybkości krystalizacji metali. Trzecią postacią, której osiągnięcia poznamy będzie Mieczysław Bekker – twórca łazika księżycowego wykorzystywanego w misjach Apollo 15, 16 i 17. Czwartym naukowcem będzie Józef Hofmann, wybitny pianista, kompozytor i wynalazca, autor ponad 70 wynalazków! Te ciekawe lekcje uświadomią nam, że wiedza jaką możemy posiąść jest ogromna, a na koniec naszej przygody chcemy stworzyć prezentację multimedialną podsumowującą nasze wspólne dokonania na drodze do tytułu Naukowej Szkoły Ignacego.

Opiekun zespołu: Dorota Zembroń