Instrukcja logowania do e-dziennika dla ucznia.

Przed przystąpieniem do zakładania konta upewnij się, że Ty lub Twoi rodzice podali wychowawcy do wpisania w e-dzienniku Twój adres mailowy w rubryce ucznia.

Nie może to być ten sam adres, który mają rodzice (opiekunowie) w e-dzienniku.

 1. Wchodzimy na stronę    https://portal.resman.pl
 2. Wybieramy Dziennik elektroniczny
 3. Gdy logujemy się pierwszy raz lub gdy nie pamiętamy Nazwy użytkownika lub hasła wybieramy „Przywracanie dostępu do konta”
 4. Wpisujemy e-mail dziecka, zaznaczamy „Nie jestem robotem” i wciskamy „Wyślij wiadomość”
 5. Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość od ResMan – z nazwą użytkownika oraz linkiem aktywacyjnym do ustalenia hasła.
 6. Klikamy w link aktywacyjny i postępujemy według instrukcji.
 7. Po utworzeniu hasła wprowadzamy Nazwę użytkownika i Hasło i klikamy „Zaloguj się”
 8. W razie komunikatu “Konto użytkownika (email ucznia) nie zostało odnalezione lub zostało zablokowane z powodu wygaśnięcia uprawnień.” proszę o skontaktowanie się z sekretariatem lub informatykiem administrującym dziennikiem w szkole.
 9. W przypadku gdy uczeń został zalogowany do szkoły, do której uczęszczał wcześniej – należy poinformować tą szkołę aby usunęli jego e-mail ze swojej bazy. I spróbować jeszcze raz. Gdy problem nie został rozwiązany proszę o skontaktowanie się z sekretariatem lub informatykiem administrującym dziennikiem w szkole.

W przypadku zapomnienia „Nazwy użytkownika” lub „Hasła” czynności opisane powyżej można wykonać w każdej chwili.

 

 

Instrukcja zakładania konta ucznia w Office 365 

 1. Wchodzimy na stronę https://edu.erzeszow.pl
 2. W pierwszym kroku opiekun musi wyrazić zgodę na utworzenie konta dla ucznia ( tylko w przypadku gdy uczeń jest niepełnoletni). Opiekun wprowadza „Nazwę użytkownika” i „Hasło” takie jak do e-dziennika. Zaznacza „Zapoznałem się i akceptuję warunki Regulaminu” i wciska „Zaloguj”.
 3. Następnie zaznaczamy jednego lub więcej podopiecznych,  którym chcemy założyć konto i wciskamy „Zatwierdź”
 4. W drugim kroku zakładamy konto uczniowi wprowadzając jego „Nazwę użytkownika” i „Hasło” takie jak w e-dzienniku, akceptujemy warunki Regulaminu i wciskamy „Zaloguj”
 5. Utworzy się nowe konto Office 365. W wyskakującym okienku pojawi się Twój nowy e-mail Office 365 (zapisać lub zapamiętać). Utworzyć „Hasło” do konta Office (8-16 znaków, w tym co najmniej jedna duża litera, jedna cyfra i jeden znak specjalny).
 6. W trzecim kroku wciskamy „Zaloguj się do Office 365” Wprowadzamy nowo utworzony e-mail i wciskamy „Dalej”
 7. Wprowadzamy „Hasło” do konta Office 365. Wciskamy „Zaloguj”.
 8. Jeśli wszystko jest w porządku powinniśmy zostać zalogowani do usługi Office 365.
 9. W przypadku gdy nie pamiętamy e-maila z Office 365 lub hasła do niego. Wciskamy „Zmień hasło do konta Office 365”
 10. Wprowadzamy „Nazwę użytkownika” i „Hasło” takie jak w e-dzienniku. Tworzymy nowe hasło (8-16 znaków, w tym co najmniej jedna duża litera, jedna cyfra i jeden znak specjalny), akceptujemy regulamin i wciskamy „Zmień hasło”.

W przypadku zapomnienia „hasła” od Office 365 czynności opisane powyżej można wykonać w każdej chwili.