Dzień Ziemi nazywany także świętem naszej plany obchodzimy 22 kwietnia.

Dzień Ziemi ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne.
Według organizatorów Dnia Ziemi, planeta jest naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy wszyscy troszczyć się o środowisko naturalne. Podamy Wam parę propozycji, które mogą nam w tym pomóc.
Zielone porady:

CO ZJEŚĆ, A CZEGO LEPIEJ NIE

Jedzcie najbardziej sezonowo i lokalnie. W miarę możliwości wybierajcie raczej lokalne ryneczki i targowiska niż wielkopowierzchniowe sklepy. Przemyślcie wprowadzenie bezmięsnego tygodnia w miesiącu. Dieta roślinna jest naprawę super!

POSPRZĄTAJ NA WIOSNĘ

Jeśli jesteście na łąkach, w lasach, nad rzekami, wynieście z nich więcej śmieci niż wyprodukowaliście danego dnia. Poza tym na wycieczki starajcie się pakować kanapki w lunchboxy, zabierajcie własne sztućce i butelki lub termos na wodę albo herbatę.

W CO SIĘ UBRAĆ

Wymieniajcie się na ubrania albo kupujcie w secend hand  . Naprawiajcie swoje ubrania. Jeśli kupujecie nowe ubrania, wybierajcie te szyte przez miejscowe firmy, produkowane w Polsce lub chociaż w Europie.

SEGREGUJEMY ŚMIECI

stosując się do zasad segregacji śmieci przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza, gleby i wody. Ograniczamy również liczbę odpadów w swoim otoczeniu, chroniąc zasoby naturalne, z których korzystamy nie tylko my, współcześnie żyjący, ale które będą służyły także kolejnym pokoleniom.

POLUBMY, SZANUJMY I CHROŃMY WODĘ