W dniu dzisiejszym, 3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Przy okazji dzisiejszego święta chcemy kolejny raz podkreślić, że osoby z niepełnosprawnościami są pełnoprawnymi członkami naszej społeczności oraz, że są dla nas ważne. 👍💪W ramach szkolnych obchodów przygotowany został konkurs ,, Człowiek człowiekowi równy”, w którym Nasi uczniowie zaprezentowali znaną niepełnosprawną osobę. Maks Zawada uczeń kl. IV d zaprezentowała Stephena Hawkinga,👨‍🚀 astrofizyka, kosmologa, który zajmował się głównie czarnymi dziurami i grawitacją kwantową. Maria Pałka uczennica kl. II d zaprezentowała Sławomira Wilka 🏃sportowca, mistrza Polski w bieganiu, którego lubi i podziwia. Wystąpił w programie Ninja Warrior i stąd nasza uczennica go zna. Uległ wypadkowi na motorze, w którym stracił nogę. Nigdy się nie poddał, nadal ćwiczy, trenował. Wziął udział w drugiej edycji Ninja Warrior oraz w Tańcu z Gwiazdami. Przygotowuje się do paraolimpiady. Patryk Malinowski z kl .IV d, Emilka Płonka z kl. IV d oraz Martyna Świeca z kl. II d przybliżyli nam sylwetkę Jana Meli,🌬❄️ 🌄niepełnosprawnego i jednocześnie najmłodszego zdobywcy bieguna północnego i południowego. Podróżnik zdobył oba bieguny w przeciągu jednego roku. Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie !!!!😍👏🏆