Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone na całym świecie, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
 
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na 9 lutego. Uczniowie klasy 2a w ramach zajęć świetlicowych z panią Ewą włączyli się w obchody tego święta. Uczniowie chętnie zaznajomili się z tematyką bezpieczeństwa online, poznali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, dowiedzieli się też, jak w mądry sposób poruszać się w świecie nowych technologii. Wzięli również udział w tworzeniu wspólnego plakatu, którego treść potwierdza, że Internet to źródło łatwo dostępnych informacji, wiadomości, poszerzania wiedzy i możliwości do odkrycia, z których jednak należy korzystać z zachowaniem środków ostrożności, ponieważ Internet nie jest całkowicie bezpieczny.
 
Miejmy nadzieję, że edukacja przyniesie oczekiwane efekty.
 
wychowawca świetlicy – Ewa Szarzyńska