Obchodzony 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy stał się okazją, aby sprawdzić, czy dzieci uczęszczające do Świetlicy Szkolnej wiedzą co to znaczy odżywiać się zdrowo. Dzieci udowodniły, że wiedzą o tym nie tylko w teorii, ale też w praktyce. Nie miały żadnych problemów z wyborem zdrowych produktów potrzebnych do przygotowania pizzy, a także w większości opowiedziały się za wyborem wegetariańskiej wersji tego również dziecięcego przysmaku.
Udział dzieci w zajęciach świetlicowych promujących zdrowy styl życia, przyniósł pozytywne efekty, dlatego nadal w Świetlicy Szkolnej będziemy realizować wraz z dziećmi cele szkolnego programu Szkoła Promująca Zdrowie.
 
Zachęcamy także Rodziców do wykonania wraz z dziećmi sprawdzonego przepisu na zdrową pizzę.
Oto on:
„Wege  minipizza”
Składniki:
– 1 duża cukinia (o większym przekroju),
– 3-4 łyżki koncentratu pomidorowego,
– zioła np. oregano, tymianek, bazylia,
– ulubione zdrowe warzywne dodatki na wierzch cukinii.
Przygotowanie: 
Plastry cukinii (około 2 cm grubości) układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Smarujemy je koncentratem pomidorowym i posypujemy ziołami. Nakładamy dodatki i pieczemy kilka minut w temperaturze 180 stopni. 
„Wege minipizza” jest łatwa w przygotowaniu i wykonaniu, pyszna i zdrowa. Życzymy smacznego !
 
wychowawcy świetlicy: Ewa Szarzyńska, Edyta Pyzia