Zespół nauczycieli wspomagających w klasach I – III SP  przeprowadził lekcję pt. ,, Zadbaj o dziecięcy mózg, domowe zasady ekranowe”💻📱🖥. Nauczyciele zwrócili uwagę na problem nadużywania urządzeń ekranowych oraz uzależnienia od sieci u coraz młodszych dzieci. Aż 75% sześciolatków sprawnie posługuje się nowymi technologiami, podczas gdy tylko 9% umie dobrze zasznurować buty. ,, Domowe zasady ekranowe” promują zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników. Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, a nie jego centralnym punktem.👨‍👩‍👦🚴‍♀️🤼⚽️ A oto kilka z nich:
💪ograniczaj mi czas przed ekranem;
💪nie pozwalaj mi patrzeć w ekran przed snem;
💪nie korzystajmy z ekranów przy jedzeniu;
💪 odkładajmy ekrany w jedno miejsce;
💪 spędzajmy razem czas aktywnie;
💪bawmy się razem bez ekranów;
💪zabieraj na noc ekrany z mojej sypialni;
💪ograniczaj mi czas przed ekranem w podróży.
Ponadto obok świetlicy powstała gazetka, z której można pobrać materiały np. jak sporządzić domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów.