17 lutego to dzień, w którym celebrujemy Światowy Dzień Kota, czyli jednego z ulubionych zwierzątek dzieci. Podczas gdy na co dzień nasi koci przyjaciele stronią od zamieszania i wolą chodzić własnymi ścieżkami, w tym dniu wyjątkowo chętnie znajdują się w centrum uwagi. Dlatego, dzieci w Świetlicy Szkolnej odwiedził kotek o imieniu Nela.
Odwiedziny stały się okazją do poznania bliżej świata tych zwierząt. Dzieci dowiedziały się jakie są najpopularniejsze rasy kotów, jak dbać o kotka, jak być jego wzorowym opiekunem i jak odnosić się z szacunkiem do zwierząt. Zwróciły szczególną uwagę na wygląd kotka, jego sposób poruszania się i usposobienie. Przekonały się, że kot to zwierzę o niebywałej gracji, charakteryzujące się wielkim sprytem, a wspólne z nim przebywanie i zabawa wpływają pozytywnie na nastrój i samopoczucie.
Dzisiejsze Święto dostarczyło dzieciom radość ze wspólnego spotkania z żywym zwierzątkiem, ale też pozwoliło podkreślić znaczenie zwierząt w życiu człowieka i budzić do nich sympatię.
 
wychowawcy świetlicy