W dniu 17 czerwca 2021 r. uczniowie klasa II b brali udział w wycieczce edukacyjno – integracyjnej do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Uczniowie zwiedzili wystawy poświęcone początkom przemysłu naftowego i gazowniczego w budynku głównym muzeum, skansen gdzie zobaczyli: obelisk kamienny wzniesiony przez I. Łukasiewicza, dwa czynne szybiki naftowe (kopanki) „Franek” i „Janina”, kuźnie. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja multimedialna w warsztacie i domu Łukasiewicza. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uczniowie mogli zobaczyć m. in. interaktywne wnętrze apteki, dawne laboratorium oraz pracę XIX-wiecznego aptekarza. Następnie wzięli udział w lekcji muzealnej połączonej z prezentacją multimedialną na temat historii oświetlenia i wynalezienia lampy naftowej. Dodatkową atrakcją był udział w warsztatach plastycznych, podczas których uczniowie wykonali piękne lampy naftowe.

Opiekunowie: Katarzyna Samolej

Ewelina Sanok- Przybylak