Dnia 17 czerwca, w słoneczny czwartek klasa 2a udała się na wycieczkę klasową do Medyni Głogowskiej. Tam też uczniowie poznali świat Zagrody Garncarskiej. Podczas pobytu w Zagrodzie, dzieci z pewnością zauważyły, że toczenie garnków to coś znacznie trudniejszego niż lepienie figurek z plasteliny. Każdy z uczestników wycieczki spróbował swoich sił w lepieniu w glinie i toczeniu naczyń na kole. Mistrzowie fachu nie tylko pokazali dzieciom, jak pracują ale opowiadali również ciekawe historie o rozwoju rzemiosła garncarskiego na okolicznych terenach. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było malowanie glinianych kogucików. Dzieci bardzo chętnie zabrały się do ozdabiania figurek, które wraz z glinianymi naczyniami zabrały ze sobą do domu na pamiątkę. Pełni wrażeń w miłej atmosferze i w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.