ZSO nr 4 w Rzeszowie, po raz dziesiąty, uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP.4września 2021 roku nasza szkoła wzięła czynny udział w obchodach jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. Tego roku, w Ogrodach Bernardyńskich, czytaliśmy lekturę ” Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Wydarzenie zaszczycili m.in. Konrad Fijołek –Prezydent Miasta Rzeszowa, radni, rektorzy uczelni, aktorzy, dziennikarze, pisarze. W projekcie tym wzięły udział także: Pani Dyrektor Jolanta Pietrasz, Pani Anna Ciechanowska, Agnieszka Batóg i Renata Bomba, które wzorowo przeczytały fragmenty książki. Nasi uczniowie chętnie brali udział w różnych konkursach, pokazach i warsztatach, a w saloniku Pani Dulskiej otrzymali słodki poczęstunek. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Wielkie podziękowania dla Dyrekcji ZSO nr 4,nauczycieli (Pani Agaty i Pani Kasi) oraz uczniów SP nr30 i XII LO i rodziców za pomoc i udział w tak ważnym przedsięwzięciu.