W dniu 8 września uczniowie klasy VIa wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Na początku zwiedziliśmy skansen gdzie zobaczyliśmy obelisk upamiętniający założenie kopalni „oleju skalnego” w 1854 roku oraz szybiki naftowe (kopanki), kieraty pompowe i wiertnice udarowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja multimedialna w warsztacie i domu Łukasiewicza. Dzięki zastosowaniu nowych technologii uczniowie mogli zobaczyć interaktywne wnętrze apteki i pracę XIX- wiecznego aptekarza oraz dawne laboratorium. Piękna pogoda sprzyjała wycieczkowiczom a więc w drodze powrotnej odwiedziliśmy Rezerwat Skalny „Prządki” koło Krosna. Zmęczeni, ale jak zawsze w dobrych nastrojach wróciliśmy do Rzeszowa.