Uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły odwiedzili Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Zwiedzili pracownie oraz uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego, podczas których tworzyli plakaty prezentujące kierunki, na których można się kształcić w odwiedzanej szkole. Rolę ekspertów pełnili przy tym uczniowie tamtejszej szkołyNasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu kelnersko-barmańsko-baristycznym. W ramach szkolenia przygotowywali wyśmienite owocowe koktajle, kawę z ekspresu, nauczyli się nosić talerze, tacę, nakrywać do stołu, składać serwety… Młodzi adepci sztuki kelnerskiej spisali się świetnie .Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zrobić knedle i wegańskie burgery. Wykazali się aktywnością i zaangażowaniem.  

Dziękujemy Radzie Rodziców ZSO nr 4  w Rzeszowie za dofinansowanie warsztatów, Pani Kamili Buraś, Renacie Szajnie i uczniom za podzielenie się wiedzą oraz przyspieszony kurs kelnerski, z którego skorzystali zarówno uczniowie jak i nauczyciele ZSO nr4, a cukiernikom za upieczenie muffinek oraz za fantastyczną postawę podczas pracy z młodszymi kolegami. 

red. Agnieszka Kolek