Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października. Jego pomysłodawcą był Harvey Ball, który zaprojektował jeden z najbardziej znanych na całym świecie symboli – czyli uśmiechniętą żółtą buźkę tzw. „smiley face” . Symbol ten reprezentuje dokładnie to, co chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
Światowy Dzień Uśmiechu stał się dla dzieci uczęszczających do Świetlicy Szkolnej doskonałą okazją do wyrażenia uśmiechem swojej radości, obdarzenia innych miłym słowem, bycia życzliwym wobec siebie nawzajem, zrobienia czegoś dobrego dla kogoś obok, a przede wszystkim do podzielenia się uśmiechem i radością.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy, ponieważ dziecko radosne to dziecko szczęśliwe – pani Ewa i pani Ania.

UŚMIECHNIJ SIĘ !
WARTO ŚMIAĆ SIĘ JAK NAJCZĘŚCIEJ !

red. Ewa Szarzyńska