Pragnę poinformować, iż nasza szkoła dołączyła do projektu „Szkoła z Pasją”.

Dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w niezwykłych spotkaniach z wybitnymi sportowcami, artystami i muzykami. Są wśród nich między innymi zwycięzcy programu Mam Talent, mistrzowie Świata, rekordziści Świata i Guinnessa w różnych dyscyplinach.

Twórcą projektu jest rzeszowski sportowiec – Krystian Herba – 6-krotny rekordzista Guinnessa, rekordzista Świata oraz 2-krotny uczestnik programu „Mam Talent”.

Pierwszym „Mistrzem”, który odwiedzi naszą szkołę, prezentując swoją pasję będzie Szymon Skalski – 2-krotny Mistrz Świata, 2-krotny Mistrz Europy oraz wielokrotny Mistrz Polski w Football Freestyle czyli w trikach piłkarskich. Wydarzenie poprowadzi Grzegorz Pittner – Mistrz Polski w Popping’u (rodzaj tańca). Na scenie pojawi się także Krystian Herba.

Spotkanie będzie miało również charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia Szymona w akcji na żywo uczniowie usłyszą historię jego pasji. Dowiedzą się, w jaki sposób chłopak mieszkający w małej wsi został najlepszym zawodnikiem na świecie.

Celem spotkania jest także zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów.

Spotkanie odbędzie się 3 listopada 2021 r. Koszt – 12 zł (zbiórka u Wychowawców klas).

red. Agnieszka Zielińska