Czy jedzenie warzyw i owoców ma znaczenie dla naszego zdrowia?
Czy warzywa i owoce są źródłem witamin i składników mineralnych?
Czy dzięki spożywaniu warzyw i owoców nasze organizmy prawidłowo funkcjonują i rozwijają się?
Czy należy jeść 5 porcji warzyw i owoców dziennie?

To najważniejsze pytania, na które wspólnie starały się odpowiedzieć dzieci z klasy 2b podczas zajęć świetlicowych przeprowadzonych przez panią Ewę, z okazji obchodów Światowego Dnia Warzyw i Owoców. W szukaniu odpowiedzi na te pytania pomocne okazały się przygody bohatera komiksu Macieja Jasińskiego „Drużyna Witamin”, który dzieci pięknie przeczytały i omówiły.
Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowotnych właściwości warzyw i owoców, nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną. Okazało się bowiem, że w ich śniadaniówkach znajdowały się właśnie warzywa i owoce, zarówno jako składniki kanapek oraz jako przepyszne przekąski.

 Na koniec zajęć świetlicowych dzieci chcąc podkreślić rolę warzyw i owoców w naszej diecie, wykonały warzywno -owocowe plakietki, „talerzyki zdrowia”, oraz plakat przedstawiający „witaminowego ludzika”, który będzie przypominał im znane wszystkim powiedzenie „Jesteś tym co jesz”.

red. Ewa Szarzyńska