Dnia 18 października obchodzimy Święto Poczty Polskiej i Listonosza. Z tej okazji dzieci uczęszczające do Świetlicy Szkolnej zapoznały się z systemem funkcjonowania poczty i pracą listonosza.

Potem przyszedł czas na spotkanie z Panem Listonoszem, który przypomniał dzieciom zasady prawidłowego adresowania listów i pocztówek, pokazał jak wyglądają listy polecone, omówił sposób nadawania i wysyłania przesyłek pocztowych, przedstawił tablet służący do podpisywania odbioru listów oraz odpowiadał na pytania dzieci. Po spotkaniu, dzieci z ochotą pisały do siebie liściki z sympatycznymi wiadomościami, które roznosili świetlicowi listonosze.

Również zaprezentowane zostały dzieciom filatelistyczne klasery kolekcjonerskie z pięknymi pojedynczymi egzemplarzami i całymi seriami znaczków pocztowych. Następnie każdy mógł samodzielnie zaprojektować znaczek pocztowy według własnego pomysłu.

Chętne dzieci wzięły udział w akcji „WYMIANA POCZTÓWKOWA” polegającej na wysłaniu tradycyjną pocztą do rówieśników z innych świetlic szkolnych w Polsce pocztówek z życzeniami, rysunkami, wesołymi wierszykami oraz pocztówek przedstawiających nasze miasto.
Teraz niecierpliwie oczekujemy na pocztówki wysłane do dzieci z Naszej Świetlicy – pani Ewa i pani Ania.

red. Ewa Szarzyńska