Uczniowie naszej szkoły w czapkach Świętych Mikołajów  

 

Kultywując bożonarodzeniową tradycję niesienia pomocy potrzebującym, społeczność naszej szkoły wzięła udział w inicjatywie charytatywnej „Zostań naszym Mikołajem” polegającej na zbiórce różnego rodzaju artykułów spożywczych i przemysłowych, środków czystości, a także przyborów szkolnych i zabawek. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane ciężko chorym dzieciom, Podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.  

Wyjątkowość akcji spowodowała, że hojność uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Przekazane przez Darczyńców artykuły przybrały formę ogromnego prezentu bożonarodzeniowego, który z pewnością będzie powodem uśmiechu u Podopiecznych Hospicjum.  

Zaangażowanie naszych uczniów w to wydarzenie było dla nich niezwykłą okazją nie tylko do odkrycia w sobie ogromnych pokładów empatii i aktem solidarności z Potrzebującymi, ale także źródłem satysfakcji płynącej z faktu niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. To także szansa na zjednoczenie wysiłków wszystkich członków naszej społeczności, zarówno szkoły podstawowej, jak i liceum w realizację szlachetnej inicjatywy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że duża część naszych Darczyńców to osoby niepełnosprawne, które na co dzień muszą zmagać się z własną chorobą i problemami. Mimo, że niejednokrotnie sami potrzebują pomocy, bardzo chętnie dzielą się tym, co mają z drugim człowiekiem. To najwyższa forma szlachetności i dobroci, która może być wzorem do naśladowania. Oprócz naszych uczniów akcję wsparli inni pracownicy szkoły, a także prywatni i anonimowi darczyńcy, na ręce których pracownicy Hospicjum przekazali podziękowania.  

WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY! 

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego SP 

 

red. Monika Pietryka