Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom: Dzieciom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za udział w akcji charytatywnej na rzecz zwierząt. Karmy i akcesoria trafiły do Fundacji Felineus w Rzeszowie oraz będą zawiezione do Azylu u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej.

Zebraliśmy karmę suchą, mokrą, transporter i klatki, kocyki, ręczniki, pampersy (dla zwierząt po operacjach) oraz budki.

„Azyl u Majki” – zlokalizowany w Wysokiej Strzyżowskiej 559  

 To bezpieczny choć skromny „kącik” dla zwierzęcych włóczęgów, niekochanych, niechcianych, zagubionych. Właścicielką jest Pani Maria Borowiec, która na co dzień stara się zapewnić lepszy los psom i kotom na swojej posesji, a szczególnie w swoim sercu. Tu znajdują opiekę bezdomne zwierzęta, o których zapomnieli wszyscy. Azyl ma ograniczone możliwości i boryka się z wieloma trudnościami , stąd nieocenione jest każde społeczne wsparcie i w każdej postaci. Jeśli chcecie Państwo pomóc tym zwierzętom oraz ich właścicielce, która tę drogę życiową wybrała wiele lat temu.

https://www.facebook.com/AzylUMajki

 

Fundacja dla bezdomnych zwierząt FELINEUS powstała w grudniu 2011 roku w Rzeszowie. Jej celem jest pomoc i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, szerzenie idei ochrony praw zwierząt oraz edukacja w tym zakresie. Najważniejszy aspekt działań  Felineusa dotyczy bezpośredniej pomocy porzuconym zwierzętom, dla których utworzyliśmy siatkę domów tymczasowych.

Przez 10 lat działania przez domy tymczasowe Fundacji przewinęło się ponad 2719 kotów, 2165 kociaków znalazło nowe domy. Pozostałe nadal mieszkają w naszych domach tymczasowych, ciągle też przyjmujemy kolejne potrzebujące pomocy zwierzęta.

Kolejnym i jednym z głównych działań Fundacji jest zapobieganie bezdomności poprzez organizowanie na szeroką skalę akcji kastracji zwierząt. 

Działalność naszej Fundacji  jest możliwa tylko dzięki darowiznom i środkom pochodzącym od osób prywatnych. W 100% opieramy się na działalności społecznej i w efekcie 100% otrzymanych środków przeznaczamy na pomoc zwierzętom.

https://www.felineus.org/index.php/o-nas/

 

Kolejna akcja „ZWIERZAK” przewidziana jest po feriach zimowych.

 

Jeszcze raz DZIĘKUJĘ

Kinga Klaczkowska Noworol