21 stycznia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 30 w Rzeszowie odbył się III Noworoczny Świetlicowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Udział w turnieju wzięło ponad 30 uczennic i uczniów naszej szkoły. Walka o medale rozstrzygnęła się między reprezentantami szkoły: Jasiem Wawruchem z kl.IVa, Anastasiią Oliinyk z kl.Vb oraz Dawidem Kurantowiczem z kl. III b i w takiej też kolejności zakończyła się ta rywalizacja. Na uwagę zasługuje fakt, że do czołówki dobijają się także młodsi uczniowie, tj.: Ksawier Podsiadło z kl. IIb, Ekaterina Aliabeve z kl. IIa, czy Szymon Kozyra z kl. Ia. Puchary i medale zwycięzcom oraz słodkie nagrody wszystkim uczestnikom zawodów, wręczyły Panie Wicedyrektor szkoły: Renata Wójcik i Małgorzata Dołowacka. Organizacją i sprawnym przeprowadzeniem turnieju zajęli się nauczyciele świetlicy szkolnej. Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom !!!

red. Ryszard Soboń