4 lutego rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie – z tej okazji piątek na świetlicy szkolnej minął pod hasłem „Pora na zimowy sport”. Uczniowie wzięli udział w zabawie tanecznej oraz karaoke z piosenkami o tematyce zimowej. Rozmawiali o zaletach uprawiania sportów zimowych oraz o odpowiednim zachowaniu na stoku narciarskim, lodowisku, kuligu i na sankach. Dzieci wykonały prace plastyczne „Mój ulubiony zimowy sport” oraz kolorowanki. Celem działań podjętych przez panią Anię, panią Wiolę i pana Ryszarda było zachęcenie dzieci do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu zimą (nie tylko na zewnątrz, ale także w domu) oraz przypomnienie zasad bezpiecznych zabaw przed nadchodzącymi feriami zimowymi.

red. A. Domin