Gra w karty to wspaniała forma spędzania wolnego czasu i również zabawa dająca możliwość wszechstronnego rozwoju.

Głównymi zaletami grania w karty są: rozwijanie pamięci, usprawnianie umiejętności analitycznych i strategicznych, nauka planowania, przewidywania i osiągania zamierzonego celu, ćwiczenie koncentracji uwagi i spostrzegawczości, wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego, rozbudzanie wiary w siebie, we własne możliwości oraz osiągnięcie zwycięstwa. Zdecydowanie gry karciane można zaliczyć do tych gier, które są doskonałym treningiem dla mózgu i uczą logicznego myślenia.
Wiedzą o tym dzieci uczęszczające do Świetlicy Szkolnej, dlatego gry i zabawy karciane cieszą się wśród nich dużą popularnością i dzieci często korzystają właśnie z tej formy odpoczynku i rozwoju.

Wszystkim dzieciom świetlicowym życzę zawsze zwycięskich partyjek gry w karty – Pani Ewa.
A oto świetlicowi gracze:

red. E. Szarzyńska