Niecodzienny spektakl na deskach sceny salezjańskiej 

Reżyser Marcin Kobierski – na co dzień aktor teatru Bagatela – po raz kolejny zaskoczył swoim pomysłem na Misterium. Uzmysławia nam, że Jezus czeka na nas, chce nas mocno przytulić do serca i uwolnić z grzechów. Tylko, czy my jeszcze chcemy pójść do spowiedzi? 

Kilkuosobowa delegacja klasy 8b w minioną sobotę 5 marca 2022 roku udała się na spektakl teatralny, który na deskach sceny salezjańskiej wystawiany jest od lat. Ta grupa młodych osób z pewnością na postawione wyżej pytanie odpowiedziała sobie każdy we własnym sercu. Po to przecież uczestniczy się w takim wydarzeniu jakim jest Misterium Męki Pańskiej, by stanąć twarzą w twarz z kwestiami dotyczącymi życia w wierze jako chrześcijanie.  

Tegoroczna gra aktorów: kleryków Wyższego Seminarium Duchownego oraz członków wspólnoty „Ziemia Boga” w Krakowie dały sposobność by zastanowić się nad kwestią wolności przede wszystkim w odniesieniu do grzechu i sumienia.   

Całodniowy wyjazd był świetną okazją do odwiedzenia znanych krakowskich zabytków tj. Kościoła Mariackiego, Bazyliki Franciszkanów z kopią Całunu Turyńskiego, a także do spaceru i degustacji pysznej gorącej czekolady.  

red. Ks. Marian Gruszczyk