Z okazji Roku Marii Konopnickiej w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-fotograficzny „Krasnoludki są na świecie!”. Jego celami było: zapoznanie uczniów z twórczością M. Konopnickiej oraz jej upamiętnienie w 180. rocznicę urodzin, zainteresowanie uczniów klasyką literatury dziecięcej, popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie poczucia estetyki, rozbudzenie kreatywności i twórczego myślenia oraz doskonalenie umiejętności plastycznych i fotograficznych. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką postaci wybranego krasnoludka z książki „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, a następnie sfotografowanie go w dowolnym (najlepiej nietypowym) miejscu. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas 1-4. Wykonane przez dzieci prace były tak piękne, pomysłowe i kreatywne, że trudno było wybrać zwycięzców. Jury podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród:
I miejsce: Leon L., 2c oraz Michał C., 2c
II miejsce: Miron F., 1a oraz Aleksandra B., 3e
III miejsce: Zuzanna B., 1a oraz Milena P., 4a.
Przyznano także 10 wyróżnień: Gloria C., 3c; Franciszek D., 3c; Gabriela J., 3c; Maciej K., 1b; Wiktor L., 3c; Patrycja Ł., 3a; Franciszek M., 3b; Milena P., 1c; Milena S., 3c; Maja W., 3a. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, gadżetami z wizerunkiem i cytatem M. Konopnickiej (torby i magnesy), zakładkami do książek, długopisami, ołówkami oraz innymi upominkami. Organizatorki konkursu: Anna Domin, Ewa Jopek-Frend i Anika Siorek dziękują i serdecznie gratulują WSZYSTKIM uczestnikom konkursu, życząc kolejnych sukcesów czytelniczych i plastycznych!
Prace laureatów I, II i III miejsca można podziwiać na zdjęciach w galerii poniżej, a wykonane krasnoludki – na wystawie w bibliotece szkolnej.
 
red. A. Domin