24 marca w Świetlicy Szkolnej odbyły się zajęcia przeprowadzone przez Panią dietetyk dla uczniów klas drugich w ramach realizacji szkolnego programu prozdrowotnego „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Celem zajęć było poszerzenie wiedzy dzieci na temat zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Przy pomocy prezentacji multimedialnej Pani dietetyk w ciekawy i przystępny sposób omówiła zasady zdrowego odżywiania, czyli co i w jakich ilościach powinno się jeść, aby organizm był zdrowy i pozostał w dobrej kondycji. Dzieci dowiedziały się, jak bardzo ważną rolę w diecie odgrywa jedzenie warzyw i owoców, picie wody w odpowiedniej ilości, podejmowanie aktywności fizycznej, oraz jakie negatywne skutki dla zdrowia ma nadmierne spożywanie cukru, tłuszczu i soli. Pani dietetyk szczególną uwagę zwróciła na znaczenie wartościowych produktów zalecanych w codziennej diecie dla dzieci oraz przygotowywania dzieciom właściwie zbilansowanych pięciu posiłków dziennie – szczególnie śniadania. Na zakończenie zajęć, wszystkie dzieci otrzymały od Pani dietetyk prezenty w formie plakatów dotyczących zdrowego stylu życia.
Spotkanie z Panią dietetyk zostało zorganizowane z inicjatywy Pani Ewy. red. E.Szarzyńska