Niezapomniane rekolekcje 

W ubiegłym tygodniu od 6 do 8 kwietnia br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i Zespołu Szkół nr 4 przeżywali tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Czas wspólnej refleksji w kościele ubiegał pod hasłem „Dobrze zapamiętaj”  dla klas 1-6 oraz „Nie daj się skusić” dla klas 7,8 oraz klas licealnych. 

Spotkania z prowadzącymi rekolekcje księdzem Łukaszem i diakonem Krzysztofem odbywały się w atmosferze ogromnego zaangażowania uczniów, a to za sprawą ciekawych tematów, opowiadań, a także doświadczeń naukowych. Większość uczniów z entuzjazmem włączało się w śpiew przy dźwiękach gitary. 

Doświadczenie ostatnich przynajmniej dwóch lat życia w cieniu pandemii, pozwoliło przewidzieć pozytywne reakcje na możliwość spotkania z Jezusem w Słowie, Adoracji i Eucharystii. Była ona ostatnim punktem  3 dniowych rekolekcji.  

Prowadzącym rekolekcje składamy serdeczne podziękowania. Umiejętnie wyrazili to przedstawiciele naszych społeczności szkolnych wręczając kwiaty i okolicznościowe kartki. 

 

red. ks. Marian Gruszczyk 

foto: ks. Marian Gruszczyk