22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji świetliczanie rozmawiali o ekologii i konieczności ochrony środowiska. Wstępem do dyskusji było zapoznanie się z prezentacją multimedialną, dzięki której dzieci poznały wiele faktów i ciekawostek o naszej planecie oraz uświadomiły sobie, że jest ona naszym domem, o który musimy dbać. Uczniowie chętnie podawali swoje pomysły, co można zrobić, by chronić Ziemię, a następnie podsumowali swoje propozycje i wykonali plakat „Kodeks ekologa”. Na koniec zorganizowano zabawę „Szczęśliwa i smutna Ziemia”, która polegała na narysowaniu na szkłach okularów czegoś , co powoduje, że Ziemia jest szczęśliwa, a w drugiej wersji czegoś, co sprawia jej ból. Efekty kreatywnej pracy naszych uczniów można podziwiać na świetlicowej tablicy ściennej. Obchody Dnia Ziemi zorganizowała pani Ania. red. A. Domin