Hałas obecny jest w życiu każdego człowieka.
Hałas towarzyszy również społeczności szkolnej na co dzień i jest jednym z powszechnych i dokuczliwych elementów występującym w tym środowisku.
Hałas można opisać jako uciążliwy, głośny dźwięk, który przeszkadza, męczy, powoduje rozdrażnienie, nerwowość, wywołuje stres i często ma negatywny wpływ na zdrowie.
Hałas utrudnia naukę, pracę, koncentrację, a nawet wypoczynek w szkole.
Hałasu nie jesteśmy w stanie całkowicie usunąć z naszego życia

, ale każdy z nas ma możliwość ograniczenia i obniżenia poziomu hałasu wytwarzanego przez nas samych.

Na temat hałasu, zagrożeń z nim związanych, sposobów jego zmniejszenia rozmawialiśmy z uczniami w Świetlicy Szkolnej. Poznawaliśmy też zachowania pomagające w tworzeniu atmosfery ciszy i spokoju w szkole. Uczyliśmy się przestrzegania zasad cichej i bezpiecznej zabawy w Świetlicy, oraz wykonaliśmy gazetkę ścienną, na której umieściliśmy hasła zwiększające świadomość występowania tego szkodliwego zjawiska.

Zajęcia świetlicowe na temat przeciwdziałania hałasowi przeprowadziła pani Ewa.

red. E.Szarzyńska