Z okazji Światowego Dnia Książki wychowankowie świetlicy pod kierunkiem pani Ani zorganizowali obchody tego święta. Dzieci poznały wiele czytelniczych ciekawostek, np. kto napisał najwięcej powieści w historii; jaka książka jest najczęściej kupowana; jakie są wymiary i ile waży największa książka świata; który naród najwięcej czyta; skąd pochodzą najbardziej zagorzali czytelnicy i ile godzin tygodniowo przeznaczają na lekturę. Porozmawiano o tym, dlaczego warto czytać i opowiedziano o swoich ulubionych dziełach. Dzieci uczestniczyły w zabawie, polegającej na wylosowaniu ilustracji do baśni i krótkim opowiedzeniu jej treści, a także w grze na skojarzenia związane z książkami. Uczniowie wypełniali karty pracy na temat swojego ulubionego bohatera literackiego lub ulubionej książki. Nie zabrakło również chwili na przeczytanie wybranych fragmentów bajek. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań literaturą

puttygen.biz

, uświadomienie wartości czytania, rozwijanie wypowiedzi słownych i pisemnych oraz nauka poprzez zabawę.

red. A .Domin