25 maja uczniowie klasy 3A wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. To jeden z pierwszych dwunastu najcenniejszych zabytków, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Trzecioklasiści pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość 135m pod ziemią. W podziemiach mogli zobaczyć wykute w soli komnaty z widocznymi śladami rzeczywistej eksploatacji. Zwiedzili niezwykłe komory i kaplice z solnymi rzeźbami oraz płaskorzeźbami, w tym najpiękniejszą na świecie Kaplicę Św. Kingi. To niewiarygodne , jak wiele rzeczy można było zrobić z soli kamiennej. Podczas wędrówki uczniowie poznali ciekawe historie i tajemnice Kopalni. Usłyszeli kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solnych jezior. Po wyczerpującej wędrówce uczniowie zjedli pyszny obiad 125 metrów pod ziemią. Wycieczka do Kopalni Soli zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie i pozostanie Nam długo w pamięci.
Red. Joanna Gorczyca