Dnia 07.11.2022r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Przemyśla.

W ramach lekcji techniki uczniowie klas IV uczestniczyli w prelekcji edukacyjnej na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Prelekcję przeprowadził zastępca komendanta Posterunku Straży Ochrony Kolei Adam Wojtyło i Pan Dawid Szmuc.

Spotkanie zorganizował nauczyciel Kamil Bułdak.

Uczniowie obejrzeli pouczające filmy edukacyjne, oraz prezentację multimedialną. Zapoznani zostali z podstawowymi przepisami ruchu drogowego na przejazdach kolejowo-drogowych, oraz zasadami prawidłowego zachowania się przed takimi przejazdami. Aktywnie uczestniczyli w pogadance, udzielając przemyślanych odpowiedzi.

Spotkanie przyczyni się do podniesienia świadomości w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania należytej ostrożności na przejazdach kolejowo – drogowych wśród najmłodszych użytkowników dróg.

red. Kamil Bułdak