„Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Pragniemy ogłosić wyniki konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas licealnych 3bli i 1dli. Nasza szkoła została jednym z 3 laureatów w województwie podkarpackim i otrzymała nagrody: monitor interaktywny oraz tablet.
Tegoroczna edycja projektu składała się z 2 etapów. Pierwszy z nich polegał na przeprowadzeniu lekcji poświęconych zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie klas licealnych poprzez grę planszową i materiały edukacyjne poznali czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości oraz skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
Idea akcji opierała się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych tj: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostały ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia przez nauczycieli historii:Panią Beatę Pleban i Panią Bożenę Kędzierską oraz nauczycieli wspomagających: Panią Martynę Kordas i Panią Katarzynę Szum w klasach 3bli i 1dli.
Po zrealizowanych lekcjach uczniowie wzięli dodatkowo udział w drugim etapie czyli konkursie pt. „PROJEKT: SZKOŁA!”. Polegał on na przedstawieniu pomysłu na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Nasi uczniowie wraz z opiekunem P. Martyną Kordas zaprezentowali projekt pt. „POLI-SENSOR ROOM”, w którym przedstawili niezwykle ciekawą koncepcję zajęć pozwalających na wszechstronny rozwój osób niepełnosprawnych w naszej szkole, a także społeczności lokalnej zmagającej się z różnymi zaburzeniami rozwoju. Gratulujemy zwycięzcom, a po więcej informacji o projekcie zapraszamy na:
 
red. Katarzyna Szum