5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.
Z tej okazji zaproszony został Pan Marcin Kaczmarzyk, asystent badawczo-dydaktyczny w katedrze Budownictwa Ogólnego na Politechnice Rzeszowskiej. Nasz Gość opowiedział społeczności szkolnej o swoim życiu. O tym, w jaki sposób poradził sobie w trudnej sytuacji, kiedy po wypadku w wieku 21 lat stał się osobą niepełnosprawną, stracił wzrok i doznał uszkodzenia ciała. Przeszedł kilkadziesiąt operacji, przez półtora roku był poddany rehabilitacji, a pomimo to, nie poddał się, wrócił na studia, spełnił swoje marzenia i teraz prowadzi zajęcia na uczelni ze studentami jako asystent badawczo-naukowy. Pan Marcin ma również cudowną rodzinę, która Go wspiera i jak powiedział, jest bardziej szczęśliwym człowiekiem teraz, niż przed wypadkiem. Nasz Gość motywował do tego, aby pokonywać bariery i nie poddawać się w trudnych sytuacjach.
Najmłodsi uczniowie z okazji obchodzonego święta, odbili kolorowe rączki na papierze w holu szkoły.
Dodatkowo w tym dniu nauczyciele wspomagający przygotowali ścieżki sensoryczne, gdzie uczniowie mogli doświadczyć, jak funkcjonuje osoba, u której uszkodzony jest jeden ze zmysłów.
 
red. M. Baszak