W dniach 17 listopada 2022 r. i 09 grudnia 2022 r. uczniowie klas czwartych i jednej z klas piątych Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich, prowadzonych przez pracownika Referatu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Podczas spotkań z panem policjantem uczniowie zostali uwrażliwieni na posiadane przez nich prawa i obowiązki, a także konsekwencje niewłaściwych zachowań i wchodzenia młodych ludzi w konflikt z prawem. Poruszono również kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu i problem uwieczniania oraz udostępniania wizerunku innych osób w sieci.

Ufamy, że działania te uzupełnią wiedzę naszych uczniów na temat zagrożeń, pobudzą ich do refleksji i pomogą zapobiec ewentualnym problemom!

Koordynatorzy – pedagodzy szkolni: Agnieszka Zielińska, Marlena Szydełko