Wybory do Samorządu Szkolnego to często pierwszy kontakt z demokracją dla młodych ludzi. Ten pierwszy krok decyduje o tym, jakie osoby znajdą się we władzach SU, jaki będzie autorytet danej instytucji i jaka możliwość mobilizowania uczniów do działania.

Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dzięki udziałowi w akcji dowiedzieliśmy się, jak powinniśmy zorganizować wybory w szkole: jak skonstruować ordynację wyborczą; jak krok po kroku zorganizować głosowanie; itp. W dniu 30.09 odbyły się wybory zgodnie z założeniami akcji, za co nasza szkoła otrzymała poniższy dyplom.

Relację z wyborów w naszej szkole można przeczytać pod adresem: https://smg2022.ceo.org.pl/relacje/1281-wybory-na-przewodniczacego-samorzadu-uczniowskiego-w-sp-nr-30-w-rzeszowie/

Red. Agata Lustofin