10 lutego zaprosiliśmy do naszego liceum przedstawicieli Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR) z Rzeszowa.
Fundacja działa od ponad 30 lat w wielu miastach w Polsce i zajmuje się kompleksową aktywizacją osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Oddział rzeszowski organizuje zajęcia sportowo- rehabilitacyjne dla dużej grupy dzieci w wieku 4 – 16 lat pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
Pracownicy fundacji przeprowadzili we wszystkich klasach licealnych ciekawe zajęcia praktyczne pozwalające lepiej zrozumieć, na jakie trudności napotykają osoby poruszające się na wózkach. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak zaproponować pomoc, co zrobić kiedy wózek przewróci się oraz do czego służą „wąsy” . Każdy zainteresowany uczeń mógł samodzielnie spróbować poruszania się na wózku, pokonywał przeszkody, starał się utrzymać balans podczas unoszenia przednich kółek. Przedstawiciele FAR zaprosili uczniów naszego liceum na zajęcia prowadzone na terenie Akademii Sportu CHIKARA i zachęcili do charytatywnej pomocy na rzecz dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Być może powstanie grupa wolontariuszy, którzy okażą innym swoje serce?
 
red. Agnieszka Batóg