21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Uczniowie XII LO wraz z polonistką – Panią Jolantą Stefańską- Wacław, włączyli się w przygotowanie obchodów Dnia Języka Polskiego. We wtorek licealiści z klas I, II i III uczestniczyli w ciekawych zajęciach: w pierwszej cześci warsztatów wysłuchali miniwykładów oraz referatów zaprezentowanych przez kolegów z klas 1b i 2a o pochodzeniu i ewolucji języka polskiego, następnie obejrzeli krótkie filmiki z wypowiedziami muzyków i aktorów o języku. W drugiej części zajęć licealiści wzięli udział w rozgrywkach międzyklasowych, sprawdzając swoją wiedzę w grach, zabawach i quizach: Trimino frazeologiczne, Memory z językiem, Brakuje mi słowa…
Nie zabrakło również akcentu muzycznego: uczennice klasy 1a Zuzia i Kasia wystąpiły w duecie prezentując publiczności znane polskie przeboje.
W Kawiarni Pod Jęzorkiem uczniowie degustowali domowe polskie wypieki: kocie języczki, proziaki, babę spod strzechy…
To była prawdziwa uczta dla duszy i ciała!
red. Agnieszka Batóg